Bilişim hizmetleri

NETWORK VE SERVER KURULUMU

Network ve server kurulumu ile önce bilgisayar alt yapınızı, ardından server sisteminizi teknolojiye uygun olarak yapılandırıyoruz. Bilgisayar sisteminizin sorunsuz çalışmasının ön koşulu ağ alt yapınızın doğru kurgulanmış olmasına bağlıdır. Öyle ki, kablolu ve kablosuz ağınız, bilgisayar sisteminizin güvenliğini sağlayan bir yapıda kurgulanmalıdır.

Yanlış kurgulanmış network nedeniyle, sunucularla, diğer bilgisayarlarla, yazıcılarla ve internetle bağlantı kurabilmek bazen olanaksız hale gelmektedir.

NETWORK VE SERVER KURULUMU
altyapı çözümleri

NETWORK KURULUM HİZMETLERİ

Ağ kurulumunda ürün kalitesinden ve hizmet kalitesinden ödün verilmemelidir. Çünkü kurulacak ağ sistemi bir kez kurulacak ve yıllarca kullanılacaktır.

İyi kalitede bir network kablosunun, yine iyi kalitede bir RJ45 konnektörün kullanılması gerekir. Yine yeni ve kaliteli bir sıkma aracıyla kablo uçları çakılmalıdır. Son olarak tüm kablolar, kabinet içinde bir patch panelde sonlandırmalıdır.

Network kurulum hizmetleri
Sistemi kgk ile desteklemek
elektrik alt yapısı

sistemi kgk ile desteklemek

Önce elektrik alt yapısı standartlara uygun olarak yapılmalıdır. Ardından kesintisiz güç kaynağıyla beslenen bilgisayar sistemi sorunsuzca çalışacaktır.

Mümkünse bu sisteme eklenecek olan bir adet jenaratör, elektrik kesintilerinde devreye girerek, KGK’yı destekleyecek ve kusursuz bir alt yapı oluşturulacaktır. Şirketimiz tüm bu süreçleri baştan sonra projelendirerek network alt yapı kurulumları yapmaktadır.

SAYISAL VARLIĞINIZIN KURULUMU

SERVER SİSTEMİ İÇİN UZMAN DESTEĞİ

Sunucuların ve bilgisayarların kurulum aşaması ise en önemli aşamalardan biridir. Bu nedenle mutlaka BT uzmanının kurguladığı bir server sistemi kurulmalıdır.

Şirketimiz MS Windows Server, ESXi Server, Ubuntu Server, vd.. gibi sistemler için Profesyonel BT desteği sağlamaktadır.

Server sistemi için uzman desteği
server servisleri

Microsoft windows server kurulumu

Microsoft Windows Server’ın sağladığı bir çok servis bulunmaktadır. Bu servisler, server yönetiminin merkezi ve kolayca yapılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca DNS, DHCP, DFS, vd.. gibi servisler de kurulumla birlikte yapılandırılmalıdır. MS Windows Sunucu İşletim Sistemleri çok sayıda servisi desteklemektedir.

Sunucu kurulumu sonrasında yedekleme programlarının yönetimi, zamanlaması ve dış ortama aktarılması ürettiğiniz verinin her türlü koşulda erişilebilirliğini sağlayacaktır.

Aşağıda kurulumunu ve yönetimini üstlendiğimiz bazı sunucu hizmetleri listelenmiştir.

MS Windows Server Kurulumu
MS Windows Server Domain Controller Kurulumu
MS Windows Server Additional Domain Kurulumu
MS Windows Remote Desktop Host Server Kurulumu
MS Windows Hyper-V Server Kurulumu
MS Windows DNS ve DHCP Server Kurulumu
MS Windows Distributed File Sistem Kurulumu
MS Sql Server Kurulumu ve Yönetimi
MS Sql Server Mirroring Kurulumu
MS Sql Server Replication Kurulumu
MS Exchange Server Kurulumu
Esxi Hypervisor Cluster Kurulumu
Veeam Backup & Replication Kurulumu

SANAL SERVER

SANALLAŞTIRMA ÇÖZÜMLERİ

Fiziksel bir sunucuya kurulan hypervisor işletim sistemi katmanı üstünde birden fazla sunucunun hizmet sunmasına sunucu sanallaştırma adı verilmektedir.

İş yükünüzün farklı sunucularda bölümlendirilmesi için sanallaştırma sistemleri idealdir. Örneğin, muhasebe yazılımınızı, IIS sunucunuzu veya domain controllerınızı ayrı ayrı sanal sunuculara kurubiliriz. Bu bölümlendirme yönetimi oldukça kolaylaştıracaktır.

Böylece sanallaştırılan sistemlerin yönetim, yedekleme ve bakım süreçleri daha kararlı ve güvenli olarak sağlanmaktadır.

Sanallaştırma çözümleri