İçeriğe geç
uzak masaüstü bağlantısı

WİNDOWS XP’Yİ MS WİNDOWS 2012 RDH SUNUCUYA BAĞLAMAK

Hala Windows XP kullanan var mı?’ diye soruyor olabilirsiniz, evet, çok az da olsa hala windows xp kullanan var. Hatta bu kullanıcılardan bir tanesi benim müşterilerimden birinin şehir dışındaki mağazasında ortaya çıktı.

Windows xp'yi, MS windows server 2012 RDH sunucuya bağlamak

WİNDOWS XP’Yİ MS WİNDOWS 2012 RDH SUNUCUYA RDP 7.1 KULLANARAK BAĞLAYIN


Müşterimin merkezde ki Uzak Masaüstü sunucusunu (RDH) yenileyerek Windows Server Standart 2012 R2 server kurdum.

Kimseye hissettirmeden geçişi sağladım, ancak kıyıda köşede kalmış Windows XP bilgisayarı ortaya çıkınca çarşı fena karıştı, yok yok fena karışmadı ama mağaza satış sezonun tam ortasında olunca acil çözüm bulmam gerekti.

Sorunun Windows XP için Uzak Masaüstü bağlantısının versiyonunu güncelleyerek çözüleceğini biliyordum ama gelin görün ki onlarca sayfa dolaşmama ve onlarca bağlantı verilmiş olmasına karşın hep aynı microsoft indirme sayfasına yönlendiriliyordum ve o sayfa çalışmıyordu.

En sonunda el yordamıyla, yine Microsoft’un pek bilinmeyen katalog güncelleme (KB969084) sayfalarının birinde Windows XP için RDP 7.1 güncellemesini buldum.

Şimdi onu sizlerle paylaşıyorum, yanında ek olarak ‘Uzak bilgisayar, bilgisayarınızın desteklemediği Ağ Düzeyi Kimlik Doğrulaması gerektiriyor” sorununu çözen Microsoft Fixit 50588 paylaşıyorum.

Gerekeceğini pek sanmıyorum ama olur ya, kıyıda köşede kalan bir xp varsa, bir de o Windows xp, MS Windows Server Standart 2012 R2 sunucusuna bağlanacaksa …

Windows XP için RDP 7.1

Microsoft Fixit 50588

Bir yanıt yazın