İçeriğe geç
Bilişim hizmetleri

SERVER KURULUMU

Server kurulumu ile ihtiyacınıza uygun serverı belirliyor ve sisteminizi teknolojiye uygun olarak yapılandırıyoruz. Bilgisayar sisteminizin sorunsuz çalışması için ön koşul network alt yapınızın doğru kurgulanmasıdır. Öyle ki, kablolu ve kablosuz ağınız, sisteminizin güvenliğini sağlayan bir yapıda oluşturulmalıdır.

Doğru kurgulanmamış network alt yapısı nedeniyle, sunucularla, diğer bilgisayarlarla, yazıcılarla ve internetle bağlantı kurabilmek bazen olanaksız hale gelmektedir.

Server Kurulumu
altyapı çözümleri

NETWORK KURULUMu

Network sistemi bir kez kurulacağından ve yıllarca kullanılacağından dolayı ürün kalitesinden ödün verilmemelidir. Elbette bu malzemelerin kaliteli hizmet ile yapılandırılması son derece önemlidir.

İyi kalitede bir network kablosunun, yine iyi kalitede bir RJ45 konnektörün kullanılması gerekir. Yine yeni ve kaliteli bir sıkma aracıyla kablo uçları çakılmalıdır. Son olarak tüm kablolar, kabinet içinde bir patch panelde sonlandırmalıdır.

Network Kurulumu
sistemi kgk ile desteklemek
elektrik alt yapısı

sistemi kgk ile desteklemek

Önce elektrik alt yapısı standartlara uygun olarak yapılmalıdır. Ardından kesintisiz güç kaynağıyla beslenen bilgisayar sistemi sorunsuzca çalışacaktır.

Mümkünse bu sisteme eklenecek olan bir adet jenaratör, elektrik kesintilerinde devreye girerek, KGK’yı destekleyecek ve kusursuz bir alt yapı oluşturulacaktır. Şirketimiz tüm bu süreçleri baştan sonra projelendirerek network alt yapı kurulumları yapmaktadır.

SAYISAL VARLIĞINIZIN KURULUMU

SERVER SİSTEMİ İÇİN UZMAN DESTEĞİ

Sunucuların ve bilgisayarların kurulum aşaması ise en önemli aşamalardan biridir. Bu nedenle mutlaka BT uzmanının kurguladığı bir server sistemi kurulmalıdır.

Şirketimiz MS Windows Server, ESXi Server, Ubuntu Server, vd.. gibi sistemler için Profesyonel BT desteği sağlamaktadır.

SERVER SİSTEMİ İÇİN UZMAN DESTEĞİ
server servisleri

Microsoft windows server yapılandırma

Microsoft Windows Server’ın sağladığı bir çok servis bulunmaktadır. Bu servisler, server yönetiminin merkezi ve kolayca yapılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca DNS, DHCP, DFS, vd.. gibi servisler de kurulumla birlikte yapılandırılmalıdır. MS Windows Sunucu İşletim Sistemleri çok sayıda servisi desteklemektedir.

Sunucu kurulumu sonrasında yedekleme programlarının yönetimi, zamanlaması ve dış ortama aktarılması ürettiğiniz verinin her türlü koşulda erişilebilirliğini sağlayacaktır.

Aşağıda kurulumunu ve yönetimini üstlendiğimiz bazı sunucu hizmetleri listelenmiştir.

 • MS Windows Server Yapılandırma
 • MS WS Domain Controller Yapılandırma
 • MS WS Additional Domain Kurulumu
 • MS WS Remote Desktop Host Server Yapılandırma
 • MS WS Hyper-V Server Yapılandırma
 • MS WS DNS ve DHCP Server Yapılandırma
 • MS WS Distributed File Sistem Kurulumu
 • MS Sql Server Yapılandırma ve Yönetimi
 • MS Sql Server Mirroring Kurulumu
 • MS Sql Server Replication Kurulumu
 • MS Exchange Server Yapılandırma
 • Esxi Hypervisor Cluster Kurulumu
 • Veeam Backup & Replication Kurulumu
SANAL SERVER

SANALLAŞTIRMA ÇÖZÜMLERİ

Fiziksel bir sunucuya kurulan hypervisor işletim sistemi katmanı üstünde birden fazla sunucunun hizmet sunmasına sunucu sanallaştırma adı verilmektedir.

İş yükünüzün farklı sunucularda bölümlendirilmesi için sanallaştırma sistemleri idealdir. Örneğin, muhasebe yazılımınızı, IIS sunucunuzu veya domain controllerınızı ayrı ayrı sanal sunuculara kurubiliriz. Bu bölümlendirme yönetimi oldukça kolaylaştıracaktır.

Böylece sanallaştırılan sistemlerin yönetim, yedekleme ve bakım süreçleri daha kararlı ve güvenli olarak sağlanmaktadır.

Sanallaştırma çözümleri