İçeriğe geç
Bilişim hizmetleri

Server ve bilgisayar satışı

Server ve bilgisayar satışı hizmeti ile gereksindiğiniz bilgisayar ve çevre birimlerinin analizini yapıyor, hangi özelliklere sahip cihazları kullanmanız gerektiğini raporluyoruz. Ardından isteğiniz doğrultusunda satışını gerçekleştiriyoruz.

En az 7 yıl boyunca kullanılabilecek teknolojik ürünleri belirliyoruz. Böylece uygun olmayan ve kullanmayacağınız donanım ve yazılıma para ödemenizi engelliyoruz.

Server ve Bilgisayar Satışı
donanım analizi

HANGİ SERVER ?

Danışmanlık hizmetimizi bir adım öteye taşıyarak kurumsal firmalara server, bilgisayar, tarayıcı, yazıcı, ssd disk ve diğer cihazların satışını gerçekleştiriyoruz.

Server ve bilgisayar satışı ile tekno marketlerde hazır satılan ancak bilgisayar sisteminizle uyumlu olmayan ürünler için para harcamanızı engelliyoruz. Örneğin, tekno marketlerde satılan bir çok bilgisayar modeli, daha çok ev kullanımına uygun olan işletim sistemleriyle piyasaya sürülmektedir. Örneğin, Windows Home gibi… Böyle bir bilgisayar alırken uygun fiyatlı olduğunu düşünürsünüz.

Hangi Server
Hangi işletim sistemi
yazılım analizi

hangi işletim sistemi ?

Oysa, şirketinizde bir server sisteminiz varsa windows home sizin için uygun olmayacaktır. Çünkü, dosya sunucusuna bağlanırken, ortak erişilen ağ kaynaklarını kullanırken kimlik doğrulama sorunları ile karşılaşırsınız. Ağ ve paylaşılmış yazıcılarla sorunlar yaşarsınız. Bunun yerine Windows Profesyonel bir işletim sistemi firmanızın ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

server ve bilgisayar satışı

uygun fiyatlı server

Tekno marketlerden aldığınız bilgisayarların kurulumunu kendiniz yapmak zorunda kalırsınız. Ayrıca satış sonrasında aldığınız bilgisayarlar ve diğer cihazlar için destek almak istediğinizde sorunlar yaşarsınız.

Aynı durum server satışı için de geçerlidir. Tekno marketlerde daha uygun fiyatlı bir server bulduğunuzu düşünürsünüz.

Ancak o server için kullanılması gereken lisansları bilmediğinizden ne alacağınızı bilemezsiniz. Ayrıca varolan bilgisayar yazılım ve donanımınızı doğru değerlendiremediğiniz için doğru seçimi yapmak için işin uzmanına ihtiyaç duyarsınız.

Teknolojik gereksinimlerinizi karşılarken artık daha çok parametreyi değerlendirmek gerekmektedir. Çünkü teknoloji içeren tüm cihazların bağlı olduğu bir ağ ve bu ağlarda paylaşılan sistem kaynakları bulunmaktadır.

Bu nedenle bilgisayar sisteminiz için gereken cihazları belirlemek gerektiğinde bilişim uzmanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Şirketimiz gereksinimleriniz doğrultusunda server satışı yapmaktadır. Ardından kurulumunu yaparak sisteminizle tam uyumlu bilgisayar sistemini oluşturmaktadır. Ayrıca adetli sayıda bilgisayar ve yine adetli sayıda tablet ve akıllı telefon, yazıcı, ağ ürünleri satışı da yapmaktadır. Ayrıca Microsoft ve Kaspersky ürünlerinin satışıyla proje temelli yazılım çözümleri sunmaktadır.

Ürünlerini başka bir tedarikçiden almak isteyen firmalar için de teknoloji envanterini çıkarmaktadır. Bu şekilde hangi ürünlerin alınması gerektiğini raporlayan uzman görüşü oluşturmaktadır.